Nawigacja

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane

Mapa

liczba odwiedzin: 923520
  • „Bezpieczna droga do szkoły''

     9 września 2021 roku  uczniowie  klas I- VIII  uczestniczyli w spotkaniu z policjantkami Komendy Powiatowej Policji w  Kutnie. Tematem pogadanki było „Bezpieczeństwo na drodze”  Funkcjonariusze przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęciły do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegały najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.  Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wykazały się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Na zakończenie spotkania dzieci  otrzymały książeczki dotyczące  zachowania bezpieczeństwa.  Akcja „Bezpieczna droga do szkoły'' jest adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

    Rodzicu:

    • dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,
    • zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących,
    • ucz i przypominaj zasad prawidłowego poruszania się po drodze,
    • wyznacz dziecku jedną bezpieczną drogę z domu do szkoły/ze szkoły do domu,
    • w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami.

     Nauczycielu:

    • odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,
    • przez zabawę ucz dzieci zasad prawidłowego poruszania się po drodze, 

    Kierujący pojazdami:

    • w rejonach szkół zachowajcie szczególną ostrożność, unikajcie wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego

    / A. CH/

  • Witamy Nowy Rok Szkolny 2020/2021

    Rozpoczęcie roku szkolnego za nami,   znowu rozbrzmiał dzwonek. 1 września  wszyscy uczniowie w pełni  wypoczęci, opaleni i zadowoleni wrócili w szkolne progi. Spotkali się w klasach z wychowawcami. Z nową energią i ciekawością rozpoczynamy nowy rok szkolny.

     

  • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

    Koniec roku szkolnego  to moment wyczekiwany przez każdego ucznia. W nietypowy sposób, który wymogła na szkole pandemia, zakończył się rok szkolny 2020/2021.
     Każda klasa o wyznaczonej godzinie, z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa,  spotkała się z wychowawcami. Jako pierwsi odebrali świadectwa promocyjne, nagrody i dyplomy uczniowie klas najmłodszych oraz przedszkolacy. Następnie odbyła się  krótka  uroczystość zakończenia roku klas VI, VII i VIII. Uczniowie klas VIII przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom z klas VII. Następnie  w króciutkim występie artystycznym  podziękowali swoim nauczycielom.Wspomnieli, że  pomagali  odkrywać  ich  mocne strony, cieszyli  się z sukcesów, a w trudnych chwilach zawsze  uczniów  wspierali. Dziękowali za uśmiech, dzięki któremu ciepło robiło się w  ich sercach Ósmoklasistów oklaskiwali ich rodzice oraz zaproszeni goście w osobie Pana wójta, prezesa Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Gminy Krzyżanów oraz ks. proboszcza parafii Kaszewy Kościelne. Wójt Gminy Krzyżanów  złożył na ręce Pani dyrektor życzenia, kwiaty i podziękowania za ten trudny rok. Natomiast  dyrektor szkoły M. Zakrzewska wspólnie z wychowawcą klasy ósmej wręczyła  świadectwa i nagrody ósmoklasistom. W przemówieniu wspomniała, iż  wielu z nich wykorzystało czas zdalnego nauczania i uzyskali na koniec roku dobre i bardzo dobre wyniki w nauce. Wszyscy uczniowie po złożeniu życzeń radosnych i bezpiecznych wakacji rozeszli się do domów.   / A. Ch/

     

  • ÓSMOKLASIŚCI W PRZEDOSTATNIM DNIU SZKOŁY

    Klasa ósma wspólnie z wychowawcą w  przedostanim dniu nauki zorganizowała sobie grilowanko. Było smacznie , miło i powspominaliśmy  poprzednie lata szkolne.

  • Obchody Dnia Dziecka.

     Dzień Dziecka 1 czerwca upłynął pod znakiem wspólnej zabawy, atrakcji i rozrywek przygotowanych dla dzieci. Koordynatorami obchodów Dnia Dziecka  był nauczyciel wychowania fizycznego Jacek  Postolski.

  • Mamy w oczach dzieci.

    Prace uczniów "Moja mama"
    "Droga Mamo, najpiękniejsze składam Ci życzenia z głębi serca płynące .Niechaj kłopoty znikną, sukcesów Ci tylko przybywa,Zdrowie niech dopisuje, szczęście się nie ukrywa.Wszystko, co piękne i wymarzone,niech w Twoim życiu niech  będzie spełnione.

  • Światowy Dzień Higieny Rąk. 

    4 maja w  szkole gościła pani Anna Jurkowska pielęgniarka z pobliskiego Ośrodka Zdrowia w Krzyżanowie. Pani Ania uczyła dzieci jak w prawidłowy sposób myć ręce, w jaki sposób zasłaniać się przed kichaniem, czy kaszlem oraz jakie mogą być skutki nieprzestrzegania zasad higieny (wirusy, bakterie oraz pasożyty).5 maja obchodzony jest  Światowy Dzień Higieny Rąk.  Stąd z tej okazji Pani pielęgniarka przybliżyła najmłodszym tematykę higieny
    i zwróciła uwagę na  zdrowe odżywianie. Obecnie, kiedy na całym świecie panuje epidemia wywo
    łana koronawirusem, powinniśmy wszyscy jej przestrzegać - dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa.Spotkanie zorganizowała pani Agnieszka Tańska.  Serdecznie dziękujemy  za ciekawe zajęcia, przeprowadzone w bardzo miłej atmosferze.

  • Konstytucja 3 maja 1791 – Pamięć Polski

    Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Wprowadzała w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej – zachowywała stanową strukturę społeczeństwa, ale otwierała perspektywy dalszych przekształceń systemu państwowego. Na jej podstawie przyjęto monteskiuszowski podział władz na prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, a także zniesiono m.in. liberum veto, konfederacje i wolną elekcję. Choć Konstytucja 3 maja obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.

  • Konkurs plastyczny - Portret patrona szkoły

    Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs plastyczny z okazji Dnia Patrona Szkoły. Tematy "Jak powinna wyglądać tarcza/logo mojej szkoły, której patronką jest Irena Kosmowska ?" lub  "Irena Kosmowska  - portret naszej patronki".  Głosujemy podajemy nr wg kolejnośc od lewej strony do końca -  ( można oddać 2 głosy) Głosujemy  od  dnia jutrzejszego do wtorku  do godz.15.00 .-  głosy oddajemy ( uczniowie , rodzice )  do opiekuna SU  K. Nowaczewskiej na Messengera, podajemy tylko Konkurs plastyczny ( nr pracy) .

  • Patron szkoły I. Kosmowska - 30.04.2021 r. Dni Patrona szkoły.

    Jak wiele odwagi i siły posiadały w sobie kobiety, którym zależało na kształtowaniu losów państwa polskiego po odzyskaniu niepodległości, pokazuje życie i działalność Ireny Kosmowskiej - jednej z kilku zaledwie posłanek do Sejmu Ustawodawczego II RP. Pochodziła z rodziny ziemiańskiej, ale życie poświęciła pomocy młodym, ubogim dziewczętom z rodzin chłopskich.

     Irena__Kosmowska.docx

  • To już na pewno wiosna - lekcja w terenie z informatyki

    Nagrania filmowe  uczniów klasy VIII wykonane podczas lekcji informatyki. Łączymy naukę 
    z przebywaniem na świeżym powietrzu:)

    Szymon Widera

    Natalia Walczak

    Nikola Nikodemiak

    Bartosz Widera

  • 22 kwietnia Dzień Ziemi 2021

    Dzień Ziemi  corocznie obchodzony  22 kwietnia uważany jest za największe ekologiczne święto świata. Dzień ten obchodzony jest od 1970 roku, a sama idea obchodów została wypromowana dzięki działaniom Amerykanów. Organizatorzy zaangażowani w obchody tego dnia pochodzą z ponad 190 krajów na całym świecie.  W Polsce  Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Więcej informacji dowiecie się z zamieszczonej poniżej prezentacji:  / A.CH/
    Link – pobierz

     

     

     

  • 1055 rocznica Chrztu Polski

    Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.
     

  • Dzień Nowych Technologii

     

    W poniedziałek, 22 marca 2021 roku  w szkole w ramach lekcji informatyki  obchodzono Dzień Nowych Technologii w Edukacji.To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią. W szkole w ramach lekcji zdalnych

     W klasie III   uczniowie, poszerzali  wiedzę na temat popularnych zawodów, poznajją  tajniki  programowania, Uczniowie klas VI- VIII  wykonali  zadania projektowe – programując w  Logomocji i Scratch. Uczniowie obejrzeli  prezentacje multimedialne " Nowe technologie " odbyły się dyskusje. Wykonali i opisali swój wynalazek, który może byc  wykorzystywany w edukacji .Poznali  też szkoły , gdzie wprowadzone zostały nowe technologie nauczania . Uczniowie  oceniali dorobek swojej szkoły z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy w edukacji.

    Wykorzystując najnowsze technologie informacyjno–komunikacyjne można się wiele nauczyć i świetnie się przy tym bawić.

     

     

  • Przyszła wiosna

    OZNAKI WIOSNY - Marta Olechowska

    Żółte słoneczko na niebie się śmieje,łagodny wietrzyk wesolutko wieje,Krokus nieśmiało z ziemi się podnosi,wietrzyk wiosenny zmarzłą ziemie rosi.Ptaszki wróciły i głośno ćwierkają,wierzby puszyste bazie wypuszczają.Ciepło wokoło, zima precz już poszła,a na jej miejsce przyszła piękna wiosna.A oto zdjęcia uczniów naszej szkoły , którzy udali sie w poszukiwanie oznak wiosny ./ A. Ch./


  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.

  • 8 Marca Dzień Kobiet

  • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 1 marca 2021

    Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny” – napisał w lutym 2010 r. prezydent Lech Kaczyński, który podjął inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia tego święta. Ta idea, podtrzymana przez kolejnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, została zrealizowana ustawą z 3 lutego 2011 r. O wprowadzenie tego święta ubiegał się również prezes IPN Janusz Kurtyka.

    Temat Żołnierzy Wyklętych stał się szerzej znany dopiero na początku lat 90-tych XX wieku. Stało się to w dużej mierze dzięki wystawie „Żołnierze Wyklęci – antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 r.”, przygotowanej w 1993 r. przez Ligę Republikańską na Uniwersytecie Warszawskim.

    Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przypada na 1 marca. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz.

  • Pierwsza Pomoc

    Być może zdarzyło ci się przejść obok osoby, która leżała bezwładnie na ławce w parku czy na dworcu i pomyśleć, że to bezdomny lub człowiek będący pod wpływem alkoholu. Czasem zbyt pochopnie oceniamy innych, nie pamiętając o tym, że od naszego zachowania może zależeć czyjeś zdrowie lub życie. Ratowanie ludzi to nie przywilej służb ustawowo do tego powołanych, lecz obowiązek twój i każdego z nas!

    Pierwszą pomocą nazywamy czynności podejmowane w celu ratowania osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, wykonywane przez ludzi znajdujących się w miejscu zdarzenia (świadków). Udzielający pierwszej pomocy nie muszą mieć żadnych kwalifikacji, ukończonych szkoleń czy kursów. Każdy, kto zauważy osobę lub osoby znajdujące się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, ma obowiązek udzielenia pomocy.  Uczniowie klasy  I i III uczyły się udzielać pierwszej pomocy. / A. CH/

  • 9 lutego 2021 obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu

    Komenda Powiatowa Policji w Kutnie w załączeniu przekazuje pismo Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Jarosława Rybki dot konkursów realizowanych w ramach Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu oraz możliwości skorzystania z materiałów przygotowanych przez KWP na stronie internetowej.

     9 lutego  2021 obchodzony będzie międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu – z tej okazji odbędzie się kilka ciekawych wydarzeń w sieci.Wydarzenie ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

     


strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im.Ireny Kosmowskiej w Kaszewach Dwornych
    Kaszewy Dworne 19
    99-314 Krzyżanów
    spkaszewy@interia.pl
  • 24 356-21-93

Galeria zdjęć